SETH HEERACHAND MUTHA SCHOOL, KALYAN (M.H.) 2019-02-18T06:52:32+00:00

Project Description

SETH HEERACHAND MUTHA SCHOOL, KALYAN (M.H.)

Seth Hirachand Mutha School – CBSE is run by Seth Hirachand Mutha Shaikshanik Trust. It was established in June 2006. The school has been granted affiliation upto secondary level by CBSE board.

SETH HEERACHAND MUTHA SCHOOL
Chanakya Nagar, Khadakpada, Kalyan, Maharashtra 421301

Conquest I.Q. Olympiad will be held on

DEEPALI AGARWAL
School Coordinator

  • Date of first round :- Will be Announced Soon

Your Content Goes Here

List of Toppers

CLASSNAMEMARKSPOSITION
1ST ARAUNAK I.95FIRST
2ND AAKSHADA APTURKAR95FIRST
3RD AABHIRAJ A. DESHMUKH95FIRST
6TH AAARIN NAGARIYA 95FIRST

Details Result Subject Wise

CLASSNAMECOLOURINGMATHSENGLISHG. K.SCIENCEAPTITUDECOMPUTERTOTALGRADE
1ST ARAUNAK I.515151515151595A
2ND AAKSHADA APTURKAR515151515151595A
3RD AABHIRAJ A. DESHMUKH515151515151595A
6TH AAARIN NAGARIYA 515151515151595A
1ST ARISHIT SINGH515151515131593A
1ST BADVAY S. NAIR515151515131593A
1ST BYAKSHIT GOLATKAR415151515151392A
1ST BRUSHIKESH415151513151592A
3RD AVIDHI SHARMA 515141514121287B
2ND AOM PRAVIN AWARE610151515131286B
3RD ASWARALI GIRISH VYAVAHARI515131412141285B
5TH BLAVANYA PRASHANT SHIMPI514121215121484B
5TH BMAYANK RAJESHWAR MISHRA610121015151583B
6TH HANIAH FATMA 515111214141283B
3RD CSOHAM BUVA 413131212141482B
5TH ARACHANA CHANNAPPA HANDARKI412151013141482B
7TH AMANYA RAJESHWAR MISHRA 610151314141082B
10TH BVISHNU K. P.41515141415481B
3RD CJESHTHA SANDEEP RAWATE41313121415980B
5TH BDHRUV AMBHTJE41113914131478C
3RD PUNAM PARTH KUNDA 413121212101477C
8TH BPARTH CHANDRA 510151011111476C
9TH ASHREYA S. NAIR8141441414876C
3RD CRIYA YOGESH MANJAREKAR51341313141274C
5TH ADIYA M.5914813101473C
3RD CBUDRA S. DARATKAR41211129101472C
8TH SURABHI JAINAGOUDA KALCHIMMAD7915212141271C
6TH AAGASTYA DUBEY48101012141270C
9TH ANIMISH MANGESH SARPANDE4131287141270C
6TH ASAUMYA SANJAY KUMAR515896121267D
9TH AMUGDHA MANGESH SARPANDE5141067121266D
5TH BANANYA A. JADHAV4615612101265D
6TH AARYA K. P. MANEESH591268121264D
6TH AHASITA RAI5101366121264D
9TH AKANKSHINI NILESH DEOTALE4151461212063D
5TH AHARSH GAGENGARA CHAUDHARI4510511151262D
6TH ALALESH RATHOD481178101260D
6TH AADITYA V. SHUKLA 474514141260D
8TH AADITI JEETESH RAMI541417101455D
8TH ASHRAVANI S. SHINDE341555101254D
6TH AJANVI SHIVBHADUR YADAV53446121246E

Selected Students for Final Round

SR. NO.CLASSNAMEMARKS
110TH BVISHNU K. P.81
21ST ARAUNAK I.95
31ST ARISHIT SINGH93
41ST BADVAY S. NAIR93
51ST BYAKSHIT GOLATKAR92
61ST BRUSHIKESH92
72ND AAKSHADA APTURKAR95
82ND AOM PRAVIN AWARE86
93RD AABHIRAJ A. DESHMUKH95
103RD AVIDHI SHARMA 87
113RD ASWARALI GIRISH VYAVAHARI85
123RD CSOHAM BUVA 82
133RD CJESHTHA SANDEEP RAWATE80
145TH ARACHANA CHANNAPPA HANDARKI82
155TH BLAVANYA PRASHANT SHIMPI84
165TH BMAYANK RAJESHWAR MISHRA83
176TH HANIAH FATMA 83
186TH AAARIN NAGARIYA 95
197TH AMANYA RAJESHWAR MISHRA 82