GOOD SHEPHERD SCHOOL, PUNE 2019-02-05T08:42:07+00:00

Project Description

GOOD SHEPHERD SCHOOL, PUNE

Good Shepherd School established in 2000 at Akurdi, Pune (M.H.). It is an english medium school.

GOOD SHEPHERD SCHOOL
9/16, Bijalinagar, Bijli Nagar Rd, Bijlinagar, Akurdi, Pimpri-Chinchwad, Maharashtra 411033

Conquest I.Q. Olympiad will be held on

SHASHI PATHAK
School Coordinator

  • Date of first round :- 22nd November

Your Content Goes Here

List of Toppers

CLASSNAMEMARKSPOSITION
10TH JAY K. MADANE75FIRST
1ST BILAL GULFAROSH92FIRST
2ND ANMOL SHELGE87FIRST
3RD ADITYA PANDIT85FIRST
4TH SHRINIDHI GOGGI70FIRST
5TH SAMRUDDHA R. CHAWARE72FIRST
7TH ARYAN JAGTAP80FIRST
8TH PRANITA M. TALARE70FIRST
L.K.G. MAHAJAN DEVANSH 80FIRST
NURSERY GARGI BHANGALE94FIRST
U.K.G. DNYANESHWAR LONDHE94FIRST

Details Result Subject Wise

CLASSNAMECOLOURINGMATHSENGLISHG. K.SCIENCEAPTITUDECOMPUTERTOTALGRADE
NURSERY GARGI BHANGALE14202020N.A.20N.A.94A
U.K.G. DNYANESHWAR LONDHE14202020N.A.20N.A.94A
1ST BILAL GULFAROSH515151414151492A
NURSERY KARTIK GHADGE12202020N.A.20N.A.92A
1ST INGALE SARTHAK515141214151590A
1ST OHAL FSHEETA515151214151490A
1ST PATIL DEVENDRA 514131414151388B
NURSERY KOUSTUBH POLEKAR13171820N.A.20N.A.88B
U.K.G. ADITIA MORE14151920N.A.20N.A.88B
1ST JAISWAL HIMANSHU51514151515887B
1ST SURYAVANSHI SHATEMON510121515151587B
2ND ANMOL SHELGE512141513141487B
U.K.G. SARAWANI MORE13152020N.A.19N.A.87B
3RD ADITYA PANDIT515131113141485B
1ST PARDHE TANISHQA59121315151584B
2ND KARTIKI GADEKAR59141415151183B
U.K.G. GUNNU DHOKE14121918N.A.20N.A.83B
2ND SANJYOTI SARPANE511101415141382B
3RD SWARALI KOGNOLE512141015121280B
7TH ARYAN JAGTAP51415141312780B
L.K.G. MAHAJAN DEVANSH 11202010N.A.19N.A.80B
U.K.G. VAISHANVI KHANDARE13151517N.A.20N.A.80B
1ST LOKHANDE SHAMBAVI 510131013151278C
3RD SWARALI MAHADIK514151112111078C
U.K.G. SARTHAK GAWATE13151614N.A.20N.A.78C
3RD VEDANT KHANDARE511141111121377C
3RD SWARA KUMBHAR512141112111277C
2ND SRISHTI PATHAK 59111313141176C
3RD SHAURYA SONDKAR513151112101076C
3RD KHYATI KARANAM51314813101376C
U.K.G. SHRAWANII GILBILE14131910N.A.20N.A.76C
10TH JAY K. MADANE51415131013575C
2ND HARSHAL SUTAR59111312141175C
L.K.G. UNDE ARNAV14201010N.A.20N.A.74C
L.K.G. KAMBLE ADITI 1420200N.A.20N.A.74C
3RD OM KAMBLI57141113101373C
9TH RUGVED R. CHAWARE512121011111273C
5TH SAMRUDDHA R. CHAWARE51011714121372C
U.K.G. SOHAM KAMBLE14112014N.A.13N.A.72C
2ND ARNAV KHAIRE51110139111271C
7TH SHRUSHTI V. CHINCHWADE51213810101371C
U.K.G. SHREYAS SHINDE13101615N.A.17N.A.71C
1ST PATOLE GAURAV 5148111214670C
4TH SHRINIDHI GOGGI5911121091470C
7TH KARTIK P. INGLE 57151110101270C
8TH PRANITA M. TALARE56141010131270C
U.K.G. VINAYAK SONKAMBLE14121020N.A.14N.A.70C
2ND DATTARAM DABHOLKAR5107713121468D
2ND FAIZAN SHAIKH597149101468D
7TH ESHA S. RATHOD57141110101168D
L.K.G. KALE ADIRAJ 1515020N.A.18N.A.68D
1ST MORE SRUSHTI 51012100151567D
7TH SACHIN S. PUJARI 5101457141267D
7TH SOURAV K. BHOSALE5614101211866D
L.K.G. PATIL VEDANSHI12201012N.A.12N.A.66D
U.K.G. PRAJWAL MORANHOLKAR1413915N.A.15N.A.66D
2ND AKSHARA KALE5106711121465D
7TH NEERAJ S. MISAL 571556131465D
7TH SHREYA P. RATNAPARKHI57149813965D
7TH RUTUJA T. PANDHARE571565121464D
5TH SUYASH P. PAWAR5591012101263D
7TH RIME S. MAITY 5101510127463D
4TH VEDANT SACHIN KUMBHAR 581313126562D
7TH LAXI V. PATEL 510146108962D
L.K.G. SHAURYA MORE1418012N.A.18N.A.62D
10TH LALIT B. CHOUDARY5111310126461D
L.K.G. PATEL JASH 1320012N.A.16N.A.61D
2ND SUVARTA TAMHANE510814125660D
2ND OJAS KAMBLI5821013101260D
7TH TANISHKA S. MISAL 581312112960D
4TH SHREEYA K. HELAWAR 581211116558D
4TH ADITYA SHELGE591111145257D
9TH MADHUSITA K. NAIK5119101012057D
7TH SRUSHTI S. TAMHANE 5710013111056D
2ND JANHAVI GHARALE5101115140055D
3RD SUHANA MALI51355881155D
L.K.G. KAMBLE ARPITA 1510016N.A.14N.A.55D
3RD NIRANJAN GURAV571051341054D
3RD ADITYA DANGE51188105754D
8TH HARSHITA A. DAVE 53141088654D
10TH YASH LALIT PATIL51291096152D
2ND SANIKA WAGHMARE581114140052D
10TH SHANTANU V. PANCHAL 5910885651D
2ND RITU MHASKE5867561451D
4TH SAMARTH GHARALE59128251051D
4TH AYAAN JAMADAR58121255451D
8TH MAHENDRA B. CHOUDHARY52141156851D
2ND LAVANYA DHAINJE510111050950D
4TH ASHISH GAIKWAD56138081050D
4TH SUMIT JAWALGI 58126601350D
4TH TANUJA GAWATE510108510250D
4TH ESTHER SANNAKE58572101350D
5TH ADITYA M. JOSHI 53569121050D
6TH ROHIT S. BANSODE5591059750D
6TH NIKHIL P. PATIL538210121050D
7TH CHETNA H. VISHNOI510501091150D
8TH OMKAR S. JADHAV561101112550D
9TH NIKITA G. CHAVAN 5911476850D
3RD APEKSHA GILBILE51083801448E
4TH SWARDA JADHAV 539589645E
6TH RUCHITA T. PANDHARE5486610645E
4TH ANURADHA KAMBLE 561211100044E
6TH PRATHAMESH M. MAHAMUNI5461067543E
3RD SAURABH MAHAJAN50890101042E
6TH OM M. MAHAMUNI535886742E

Selected Students for Final Round

SR. NO.CLASSNAMEMARKS
110TH JAY K. MADANE75
21ST BILAL GULFAROSH92
31ST INGALE SARTHAK90
41ST OHAL FSHEETA90
51ST PATIL DEVENDRA 88
61ST JAISWAL HIMANSHU87
71ST SURYAVANSHI SHATEMON87
81ST PARDHE TANISHQA84
91ST LOKHANDE SHAMBAVI 78
101ST PATOLE GAURAV 70
112ND ANMOL SHELGE87
122ND KARTIKI GADEKAR83
132ND SANJYOTI SARPANE82
142ND SRISHTI PATHAK 76
152ND HARSHAL SUTAR75
162ND ARNAV KHAIRE71
173RD ADITYA PANDIT85
183RD SWARALI KOGNOLE80
193RD SWARALI MAHADIK78
203RD VEDANT KHANDARE77
213RD SWARA KUMBHAR77
223RD SHAURYA SONDKAR76
233RD KHYATI KARANAM76
243RD OM KAMBLI73
254TH SHRINIDHI GOGGI70
265TH SAMRUDDHA R. CHAWARE72
277TH ARYAN JAGTAP80
287TH SHRUSHTI V. CHINCHWADE71
297TH KARTIK P. INGLE 70
308TH PRANITA M. TALARE70
319TH RUGVED R. CHAWARE73
32L.K.G. MAHAJAN DEVANSH 80
33L.K.G. UNDE ARNAV74
34L.K.G. KAMBLE ADITI 74
35NURSERY GARGI BHANGALE94
36NURSERY KARTIK GHADGE92
37NURSERY KOUSTUBH POLEKAR88
38U.K.G. DNYANESHWAR LONDHE94
39U.K.G. ADITIA MORE88
40U.K.G. SARAWANI MORE87
41U.K.G. GUNNU DHOKE83
42U.K.G. VAISHANVI KHANDARE80
43U.K.G. SARTHAK GAWATE78
44U.K.G. SHRAWANII GILBILE76
45U.K.G. SOHAM KAMBLE72
46U.K.G. SHREYAS SHINDE71
47U.K.G. VINAYAK SONKAMBLE70