EURO KIDS, JODHPUR (RAJ.) 2019-03-21T09:05:43+00:00

Project Description

EURO KIDS, JODHPUR (RAJ.)

Euro kids is situated mahaveerpuram city, nearfun world chopasni, jodhpur rajasthan. It is an english medium school. EuroSchool is to encourage children to realize latent talent, ascertain areas of interest, hone individual skills, thereby uncovering varied facets of their personality. School provide every child the platform they need to engage and experiment. 

EURO KIDS, JODHPUR (RAJ.)

mahaveerpuram city, nearfun world chopasni, jodhpur rajasthan.

Conquest I.Q. Olympiad will be held on

MEENAKSHI
School Coordinator

  • Date of first round :- 20th August

Your Content Goes Here

List of Toppers

CLASSNAMEMARKSPOSITION
K.G. KUNAL SONI 92FIRST
L.K.G. AARAV TEWANI 92FIRST
NURSERY REHANSH TOLANI 92FIRST
TEACHERSANCHITA MATHUR92FIRST

Details Result Subject Wise

CLASSNAMECOLOURINGMATHSENGLISHG. K.SCIENCEAPTITUDECOMPUTERTOTALGRADE
***SANCHITA MATHURN.A.202015209892A
K.G. KUNAL SONI 15192020N.A.18N.A.92A
L.K.G. AARAV TEWANI 15172020N.A.20N.A.92A
NURSERY REHANSH TOLANI 15181920N.A.20N.A.92A
K.G. PANSHUL SINGHI15172020N.A.18N.A.90A
K.G. MAANYA SONI 15182019N.A.17N.A.89A
K.G. GARVIT BOHRA 15162019N.A.19N.A.89A
K.G. MANVENDRA SINGH 14192020N.A.16N.A.89A
K.G. AARAV MATHUR 15182018N.A.18N.A.89A
L.K.G. GARVIT BISSA 14172020N.A.18N.A.89A
L.K.G. DEEKSHITA DAIYA 14172020N.A.18N.A.89A
K.G. FAIZAN MOLANI 14172020N.A.17N.A.88B
K.G. BHAVYA PRATAP SINGH 14182020N.A.16N.A.88B
K.G. NAYSHA INDA 14172020N.A.17N.A.88B
L.K.G. NAVIKA MANKAD 13172020N.A.18N.A.88B
NURSERY ADITI PHOPHALIYA 15161820N.A.19N.A.88B
NURSERY DHAIRYA BOHRA 15161820N.A.19N.A.88B
NURSERY MANAN MASAWAN 15161820N.A.19N.A.88B
L.K.G. BHAVYANSH NEPALIA13172020N.A.17N.A.87B
NURSERY MANAV CHANDIRAMANI 14161820N.A.19N.A.87B
NURSERY TANISH SHOURYA 14161820N.A.19N.A.87B
NURSERY SHORYA RATHORE 14161820N.A.19N.A.87B
NURSERY KANISHKA CHATWANI13161820N.A.19N.A.86B
***ANKITA JAINN.A.201911179884B
***KANAK SHARMA N.A.142015179883B
***DEEPIKA AGARWAL N.A.171814169882B
***MANJU DEPAN N.A.142012189881B
***NISHI MATHUR N.A.141512209979B
K.G. KHWAHISH VYAS 15162020N.A.8N.A.79B
***NAZREEN N.A.141513188876C

Selected Students for Final Round

SR. NO.CLASSNAMEMARKS
11ST A MST RUGVED AMOL JAISAINGPURE88
21ST A MS RUHAANT MAHESH 88
31ST A MS. MAANYA MEETESH PATEL87
41ST A MS. DHUPAL PRASHAN CHAVAN 86
51ST A MST. VIHAAN VIPIN SATAM 84
61ST A MST AMITAV SANDEEP JAGTAP 83
71ST BARNAV GIRISH RAIN87
81ST CMS MEHER MATWANI 86
91ST CMST. PARIKSHIT THAKRE83
101ST CMS. ADITI KUMARI PRASAD 82
111ST D MST. PARTH BHATKAR90
121ST D MST. RANJBARDHAN PAWAR 88
131ST D MST. SWAROOP SAWANT 87
141ST D MS. LAVANYA THITE 83
151ST D MS. HITAKSHY MUDULI 82
161ST D MST. VIRAJ TAWADE 78
171ST E MST. KASHYAP ARPIT85
181ST E MST. CHRISTOPHER V. ARIMBUR82
191ST E MS. ADVIKA PANCHAL 70
201ST F MST. SHAURYA DEDDA90
211ST F MST. DAKSH NARVEKAR 88
221ST F MS. SHRAVANI MAHAJAN 87
231ST F MST. VARAD JADHAV84
241ST F MS. MUKTA SURYAVANCHI 83
251ST F MST. VAYU VANARASE 73
261ST G SHINDE YASHITA 78
271ST G BHARGE DIVYANA 72
281ST G K.H. THANISHKA 70
291ST G KULKARNI ANANYA 70
301ST HMS. ARADHYA GUPTA 82
311ST HMS. VRITIKA SHAH81
321ST HMS. PARNAVI KESARKAR 80
331ST HMST ANAY NALAWADE 72
341ST ISAAHAS HARIHARA IYER 90
351ST IRIYANSH SACHIN KAMBLE 75
361ST JTHAKSH GURURAJ BHAVDARY90
372ND AVEDA NAIK75
382ND AADITYA VICHARE 74
392ND AVEDANTH AJAY 74
402ND ANACHIKET RISHIKANT SHARMA 71
412ND AVIVAAN SALMALKAR70
422ND C ADITYA V. TAKSALI83
432ND C SUSHYAM VORKEDY 71
442ND DMIHIR THATTE80
452ND E NIKHIL P. NAGDEV 77
462ND F AARAV AGARWAL 90
472ND GJAMEER AKBAR 87
482ND GNISHIDA CHAWDE 87
492ND GSAIVIDUR SRIPATHI 84
502ND GMIHIR GOTKHINDKAR 82
512ND JSWARAA DESAI90
522ND JCHAITANYA LOKHANDE 88
532ND JTANISA PINGALE 79
542ND JADITYA B. 76
553RD A JIGNESH JAGDALE 70
563RD B ROHIT PRASAD 88
573RD B ATHARVA D. DEORE 73
583RD B SAEE S. SATAM 71
593RD C APURVA HASABE 82
603RD C PRISHA RANA 78
613RD DPUSHKAL JINDAL 80
623RD DVATSAL PUJARA 78
633RD DADITYA V. GAIKWAD 70
643RD E YUKTI C. THAKKAR 77
653RD E VAINAVI S. CHOUGULE 71
663RD G ADITHYA NAWATHE 70
673RD HKUSHANU CHOPRA 79
683RD IPRACHIT SAWADKAR 78
693RD IAKSHARA PATIL 75
703RD J TANISH SUVARNA 88
713RD J ARYAN VENKA TESHWARAN 75
724TH ESAMYUKTHA SHINSHANKAR 80
734TH F SANJULA GANESH SHREE 71
744TH F SAMRUDDHI VINOD SARUKTE 71
755TH ESAURAV KAMATH 75
765TH F SAMRUDDHI TAWADE 70
777TH A SWARA VARTAK 75
789TH NEIL SERRAO75
789TH ANAISHA FERNANDES70

Final Round Result

CLASSNAMECOLOURINGMATHSENGLISHG. K.SCIENCEAPTITUDECOMPUTERTOTALGRADE
K.G. KUNAL SONI 14202020N.A.19N.A.93A
K.G. MAANYA SONI 14191518N.A.18N.A.84B
K.G. GARVIT BOHRA 14172015N.A.18N.A.84B
K.G. MANVENDRA SINGH 14162017N.A.17N.A.84B
K.G. NAYSHA INDA 1520820N.A.18N.A.81B
K.G. PANSHUL SANGHI14201818N.A.10N.A.80B
L.K.G. GARVIT BISSA 15181516N.A.18N.A.82B
L.K.G. AARAV TEWANI 14142017N.A.16N.A.81B
NURSERY REHANSH TOLANI 233030N.A.N.A.N.A.N.A.83B